Samlingen av Barbra Streisand 2009-auksjonen
Innlands-O treningssamling 2012 (September 2024)
Inntekt til fordel Streisand Foundation
Auksjonen av Barbra Streisand , utført av Juliens auksjoner, fant sted 17. til 17-18 på The Beverly Hilton i Beverly Hills, California.
Denne berømte auksjonen inneholdt mer enn 500 unike gjenstander, hvorav mange er antikviteter, fra den legendariske entertainerens originale New York-leilighet, hennes Carolwood-hjem i Beverly Hills, og hennes Malibu Ranch-hus. Salget inneholdt også memorabilia, inkludert scene-slitte klær og film-slitte … MER kostymer, i tillegg til stykker fra Streisands personlige garderobe. Den komplette auksjonskatalogen kan ses på Juliens Auksjoner-nettside sammen med en fullstendig liste over auksjonsresultater.
Overraskende nok møtte noen av de sjeldneste elementene i dette galleriet, inkludert flere Stickley-stykker, ikke reserver og er merket som fjernet fra auksjon / ingen salg.
Central trompetvase og tre sidevaser med påført glassbåndsdekorasjon. Gamle skader på bolle. Størrelse: høyde - 18 1/2 ", diameter - 8 3/4".
Forutsetning for auksjon: $ 200 - $ 300
Selg pris: $ 437. 50
Fortsett til 2 av 22 nedenfor.Stickley skuff
Modell nr. 347 - utskjæringshåndtak og spadeformet repoussé-randdekorasjon. Merket på base. Proveniens: Skinner, Bolton, MA, 10/23/88. Størrelse: 20 1/2 "diameter.
Pre-Auction Estimate: $ 5 000 - $ 7 000
Salgspris: $ 2, 375
Fortsett til 3 av 22 nedenfor.Dirk Van Erp Bordlampe
Dirk Van Erp Bordlampe. Shaan Kokin / Juliens AuksjonerTårneformet hammerert kobberbase og firepanel glimmerfarget skygge.
Pre-Auction Estimate: $ 12 000 - $ 18 000
Selgepris: $ 30 000
Fortsett til 4 av 22 nedenfor.Gustav Stickley Tall-Back Rocker
Designet av Harvey Ellis Gustav Stickley Tall-Rygg Rocker. Shaan Kokin / Juliens AuksjonerInnlagt tinn og kobber tilbake under en dobbel horisontal skinne. Endre fra auksjon / ingen salg
Fortsett til 5 av 22 nedenfor.
05 av 22
Estimat: $ 12 000 - $ 15 000Ca. 1910 L & JG Stickley Kina Cabinet. Shaan Kokin / Jul IEs auksjoner
To øvre dører med tolv glassruter hver over to skapdører med hammered strap hardware. Stickley katalog # 729. Proveniens: Michael Carey, NY, NY.Forutsetning for auksjon: $ 13 000 - $ 15 000
Selg pris: $ 15 000
Fortsett til 6 av 22 nedenfor.
06 av 22A. J. Molenkamp Mantel Clock. Shaan Kokin / Juliens auksjoner
Merket på oppringning "Villiers St Charing Cross. "Med finials, et håndtak og hårete pote føtter. Ikke garantert å være i drift. Størrelse: 12 1/4 "x 7 3/4" x 6 ".Forutsetning for auksjon: $ 300 - $ 500
Salgspris: $ 1, 125
Fortsett til 7 av 22 nedenfor.
07 av 22Paraplylamper. Shaan Kokin / Juliens Auksjoner
Skygge med naturskjønn landskapsdekorasjon. To lys. Basismerket "Pairpoint D3070," skygge merket "The Pairpoint Corp." Basis: 20 " høy. Skygge: 7 "x 16".Forutsetning for auksjon: $ 2 000 - $ 3 000
Selgepris: $ 2, 250
Fortsett til 8 av 22 nedenfor.
08 av 22Antikk Mammy Rocker. Shaan Kokin / Juliens Auksjoner
Svartmalt trebenkrok baby rocker med forgylt malt floral design og sikkerhetsskap. Proveniens: Gemini Antikviteter, Bridgehampton, NY.Forutsetning for auksjon: $ 800 - $ 1 000
Selg pris: $ 562. 50
Fortsett til 9 av 22 nedenfor.
09 av 22Weller keramikkvaser fra samlingen av Barbra Steisand. Shaan Kokin / Juliens Auksjoner
Magnolia mønster med grønn matt glasur. Merket på baser. Størrelse: høyeste - 13 ".Forutsetning for salg: $ 200 - $ 400
Salgspris: $ 500
Fortsett til 10 av 22 nedenfor.
10 av 22Elfenben Fan. Shaan Kokin / Juliens Auksjoner
Med to naturskjønne paneler med perlemor aksenter. Sammen med elfenbenboksåpner. Størrelse: Fan - 8 3/4 "ved 16 1/4" x 1 1/2 ".Forutsetning for auksjon: $ 1, 200 - $ 1, 800
Selgepris: $ 1, 500
Fortsett til 11 av 22 nedenfor.
11 av 22Netsuke fra samlingen av Barbra Streisand. Shaan Kokin / Juliens Auksjoner
Med en stab i den ene hånden og en krabbe til føttene. Signert på base. Størrelse: 5 1/4 "x 2 1/2" x 2 ".Forutsetning for auksjon: $ 200 - $ 300
Selges pris: $ 531. 75
Fortsett til 12 av 22 nedenfor. 12 av 22
Gustav Stickley LysekroneHammert kobber. Fem lys har hjerteformede utskjæringer med originale glassflasker. Proveniens: Michael Carey, New York, NY. < Forutsetning for auksjon: $ 15 000 - $ 18 000
Selges pris: Fjernet fra auksjon / ingen salgFortsett til 13 av 22 nedenfor.
13 av 22
Americana Wood and Glass Wall Speil
Americana Wood og Glass Wall Mirror. Shaan Kokin / Juliens AuksjonerForutsetning for auksjon: $ 300 - $ 500
Selges pris: $ 500Fortsett til 14 av 22 nedenfor.
14 av 22
Antik tannkasse
Antik tannskap Eid av Barbra Streisand. Shaan Kokin / Juliens auksjoner < Teksturert glassdør som omslutter melkeglassforede rom over flere uttrekkbare skuffer, hver med fasettert glass trekker. Størrelse: 64 "x 30 1/2" x 6 ".Forutsetning for auksjon: $ 1 000 - $ 1, 500
Selgepris: $ 8, 750Fortsett til 15 av 22 nedenfor.
15 av 22
Kopper og messing Antikk Weather Vane
Kopper og Messing Antikk Weather Vane. Shaan Kokin / Juliens Auksjoner
Kobberørn med messing retningsbestemt montert på en metallstolpe. Størrelse: 21 "ved 20 1/2" med 22 ".Selg pris: $ 750
Fortsett til 16 av 22 nedenfor.16 av 22
Ullteppe
Ca. Tidlig 20. århundre Antik ullteppe. Shaan Kokin / Juliens Auksjoner
Utformet medaljonger med stilisert blomsterklær og hjørnedesign på bomullsunderlag. Herkomst: Aga John, Los Angeles. Størrelse : 11 '6' x 18 '6'.Selg pris: fjernet fra auksjon / ingen salg
Fortsett til 17 av 22 nedenfor. > 17 av 22Limbert Rocker
Limbert Rocker. Shaan Kokin / Juliens Auksjoner
Gjenopprettet sete med løs barpute og originalvekt. Herkomst: Michael Carey, New York. Størrelse: 38 "x 20" x 20 1/2" .
Forutsetning for auksjon: $ 2 000 - $ 3 000Fortsett til 18 av 22 nedenfor.
18 av 22Stickley Lampe
Stickley Lampe. Shaan Kokin / Juliens Auksjoner
Lampe med matchende malt silkeforet nyanse. Størrelse: 70 "x 16". Skygge: 19 "x 28".
Forutsetning for auksjon: $ 1 000 - $ 2 000Fortsett til 19 av 22 nedenfor.
19 av 22Riddett's Patent Reading Table
Riddett's Patent Reading Table. Shaan Kokin / Julien's Auksjoner
Georgisk stil palisander og messingstativ med scalloped tilt-top på vendt sokkelbase. Brukt av Streisand i mange opptak. Manglende treavlesningsliste.
Forutsetning for auksjon: $ 2, 500 - $ 3, 500Fortsett til 20 av 22 nedenfor.
20 av 22Jules Cayette Art Nouveau Bronse Brev Holder
Jules Cayette Art Nouveau Bronse Brev Holder. Shaan Kokin / Juliens Auksjoner
Med påfugl og skallet preget dekorasjon, med en innlagt barokk perle. Signert til høyre: "J. Cayette. "Størrelse: 8 1/2" x 8 "x 4 3/4".
Forutsetning for auksjon: $ 800 - $ 1, 200Fortsett til 21 av 22 nedenfor.
21 av 22Majolica Jardiniere
Majolica Jardiniere fra samlingen av Barbra Streisand. Shaan Kokin / Juliens Auksjoner
Fargeløs form med olivfarget bakke og preget polychrome valmuer. Imponert merke på base. å glasere. Størrelse: 7 "x 14 3/4" x 9 ".
Forutsetning for auksjon: $ 200 - $ 400Fortsett til 22 av 22 nedenfor.
22 av 22Par George III Mahogany Library Bokhylle Skap (En Vist)
Ca. 1790 Par George III Mahogany Library Bokhylle Skap (One Shown). Shaan Kokin / Juliens Auksjoner
Med glaserte dører med astragalforming over skapdører. Fornyet maskinvare og interiør. Proveniens: Vanderpoel Group, New York, NY.
Estimat: $ 30 000 - $ 40 000Design for Lincoln Pennies i 2009
Pennen design for 2009 er første gang på 50 år at reversen eller haler siden av penny har blitt endret. Hvordan ser de ut?
Den nye timen 2009-2010
Ta en titt på hva som kommer opp denne sesongen på dette gamle huset og spør dette gamle huset
2009 Gingerbread house contest vinnere
De 10 gingerbread-mesterverkene du stemte topper Skriv inn årets konkurranse for en sjanse til å vinne en Kohler-premiepakke til en verdi av $ 670!